Krok za krokiem do świata bez przemocy

kontrolujemy /edukujemy / pomagamy

Jesteś tutaj:

"Scena dla twardziela" za nami - relacja ART 207

03. 02. 2016

Bielska edycja "Sceny dla twardziela" za nami. Oddajemy głos przedstawicielom ART 207 Artystycznej Grupy Antyprzemocowej:

To był pracowity i bardzo aktywny weekend (30-31 stycznia). Chcielibyśmy podziękować ekipie "Sceny dla twardziela" za bardzo rozwojowe warsztaty. Wspólnie przez dwa dni szukaliśmy odpowiedzi na to, czym we współczesnym świecie jest męskość.

Drugim ważnym wydarzeniem był spektakl Teatru Forum, opowiadający o losach Kuby. Ten młody mężczyzna zmagał się negatywnymi wzorcami serwowanymi przez współczesny świat i próbował w tym wszystkim odnaleźć siebie. Publiczność miała szansę czynnego zaangażowania się w spektakl i losy Kuby oraz pozostałych bohaterek i bohaterów. Miała również wpływ na decyzje podejmowane przez bohaterów.

Elementy Teatru Forum znalazły się także w programie drugiego dnia warsztatów. Mogliśmy wówczas przyjrzeć się bliżej trudnym sytuacjom, które dotykają nas w codziennym życiu.

Warsztaty i spektakl miały na celu i faktycznie zwróciły uwagę na sposób, w jaki stereotypy dotyczące męskości negatywnie wpływają na traktowanie kobiet. To był dwudniowy proces, który utwierdził nas w przekonaniu, że chcemy działać!

Chcielibyśmy bardzo podziękować wszystkim osobom, które wzięły udział w wydarzeniu i mamy nadzieję na dalszą współpracę. Jeśli jesteś zainteresowany naszymi działaniami skontaktuj się z nami: grupa.art207@gmail.com

Działanie w ramach projektu "Scena dla twardziela" realizowanego przez Fundację "Phan Bde" we współpracy z Artystyczną Grupą Antyprzemocową ART 207 i Fundacją Pozytywnych Zmian. Partnerką projektu jest Fundacja Autonomia. Współpraca: Galeria Bielska BWA 

Projekt jest realizowany w ramach Programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego ze środków EOG.