Krok za krokiem do świata bez przemocy

kontrolujemy /edukujemy / pomagamy

Jesteś tutaj:
  • Zapraszamy na szkolenie dotyczące obserwacji rozpraw sądowych

Zapraszamy na szkolenie dotyczące obserwacji rozpraw sądowych

22. 11. 2016

Fundacja Pozytywnych Zmian od 2014 roku zajmuje się obserwacją rozpraw sądowych prowadzonych z art. 207 k.k. czyli znęcania się nad osobą najbliższą. Obserwacja procesów sądowych to jedno z działań prowadzonych przez nas w ramach projektu „Art. 207 KK – znęcanie się nad osobą najbliższą – monitoring śląskich sądów”. Projekt zakończył się publikacją raportu zawierającego wnioski i rekomendacje.

Fundacja nieprzerwanie prowadzi działania związane z monitoringiem wymiaru sprawiedliwości. Uczestniczymy w rozprawach jako publiczność lub osoba zaufania czy strona społeczna. Współpracujemy z prawniczkami, które udzielają w naszym biurze darmowych porad prawnych dla osób doświadczających przemocy.

W związku z tymi działaniami szukamy wolontariuszek i wolontariuszy, którzy włączą się w obserwację rozpraw sądowych w charakterze publiczności lub jako osoba zaufania w sprawach dotyczących przemocy w rodzinie. Pomagamy pokrzywdzonym kobietom i wspieramy w tym trudnym wydarzeniu, jakim jest rozprawa sądowa, obserwujemy jak zachowuje się sędzia, oskarżyciel czy obrońca oskarżonego. Jeśli chcesz włączyć się w te działania, weź udział w szkoleniu.
Szkolenie składać się będzie z części dotyczącej tematu przemocy wobec kobiet i przemocy w rodzinie oraz z części dotyczącej spraw karnych za znęcanie, przebiegu rozprawy sądowej, uczestnictwa w rozprawach.

Pamiętaj, że decydując się na udział w szkoleniu deklarujesz, że zostaniesz wolontariuszką/wolontariuszem Fundacji Pozytywnych Zmian oraz weźmiesz aktywny udział w obserwacji rozpraw sądowych. Szkolenie zakończy się podpisaniem umów wolontariackich.

Nie możesz uczestniczyć w rozprawach, ale możesz zaangażować się w inny sposób w nasze działania? Skontaktuj się z nami!

Termin: 19 grudnia 2016 r. (poniedziałek)
Godzina: 16.00-19.00
Miejsce: biuro Fundacji Pozytywnych Zmian ul. Krasińskiego 5a/9, Bielsko-Biała
Zapraszamy osoby pełnoletnie!
Szkolenie skierowane jest dla osób z terenu całego kraju.

Zgłoszenia i kontakt: Alina Kula, alina.kula@pozytywnezmiany.org, tel. 695 176 240
Szkolenie jest bezpłatne.