Krok za krokiem do świata bez przemocy

kontrolujemy /edukujemy / pomagamy

Jesteś tutaj:
  • Szkolenie dotyczące obserwacji rozpraw sądowych w Krakowie

Szkolenie dotyczące obserwacji rozpraw sądowych w Krakowie

23. 02. 2017

Fundacja Pozytywnych Zmian zaprasza na kolejne szkolenie z obserwacji rozpraw sądowych z art 207 k.k. - znęcanie się nad osobą najbliższą.
Dzięki współpracy z fundacją Autonomia szkolenie odbędzie sie w Krakowie.

Termin: 16 marca 2017 (czwartek)
Godzina: 15.00-18.00
Miejsce: Arteteka WBP, ul. Rajska 12, 31-124 Kraków
Zapraszamy osoby pełnoletnie.
Szkolenie jest bezpłatne.
Szkolenie skierowane jest dla osób z terenu całego kraju.

Aby zgłosić się na szkolenie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy <kliknij

Fundacja Pozytywnych Zmian od 2014 roku zajmuje się obserwacją rozpraw sądowych prowadzonych z art. 207 k.k. czyli znęcania się nad osobą najbliższą. Obserwacja procesów sądowych to jedno z działań prowadzonych przez Fundację w ramach projektu „Art. 207 KK – znęcanie się nad osobą najbliższą – monitoring śląskich sądów”. Projekt zakończył się publikacją raportu zawierającego wnioski i rekomendacje.

Fundacja nieprzerwanie prowadzi działania związane z monitoringiem wymiaru sprawiedliwości i poszerza działania na teren całego kraju. Uczestniczy w rozprawach jako publiczność lub osoba zaufania czy strona społeczna. Współpracuje z prawniczkami, które udzielają darmowych porad prawnych dla osób doświadczających przemocy.

W związku z tymi działaniami zachęca do współpracy wolontariuszki i wolontariuszy, które/którzy włączą się w obserwację rozpraw sądowych w charakterze publiczności w sprawach dotyczących przemocy w rodzinie. Fundacja pomaga pokrzywdzonym kobietom i wspiera w tym trudnym wydarzeniu, jakim jest rozprawa sądowa, obserwuje jak zachowuje się sędzia, oskarżyciel czy obrońca oskarżonego.

Jeśli chcesz włączyć się w te działania, weź udział w szkoleniu.
Szkolenie składać się będzie z części dotyczącej tematu przemocy wobec kobiet i przemocy w rodzinie oraz z części dotyczącej spraw karnych za znęcanie, przebiegu rozprawy sądowej, uczestnictwa w rozprawach. W ramach szkolenia odbędzie się również prezentacja działań fundacji Autonomia.

Pamiętaj, decydując się na udział w szkoleniu deklarujesz, że zostaniesz wolontariuszką/wolontariuszem Fundacji Pozytywnych Zmian oraz weźmiesz aktywny udział w obserwacji rozpraw sądowych na terenie Krakowa czy swojego miasta. Szkolenie zakończy się podpisaniem umów wolontariackich.

Nie możesz uczestniczyć w rozprawach, ale możesz zaangażować się w inny sposób w nasze działania? Skontaktuj się z nami!
Kontakt: Alina Kula, alina.kula@pozytywnezmiany.org, tel. 695 176 240