Krok za krokiem do świata bez przemocy

kontrolujemy /edukujemy / pomagamy

Jesteś tutaj:
  • Tatuaże w obronie praw kobiet - akcja na działalność naszej Fundacji

Tatuaże w obronie praw kobiet - akcja na działalność naszej Fundacji

21. 11. 2017

Tatuatorka - Judyta Mierczak organizuje dla naszej Fundacji niecodzienne wydarzenie pod nazwą "Tatuujemy w obronie praw kobiet".


Wydarzenie odbędzie się 2 grudnia br. w Bielsku-Białej i w tym dniu, będą wykonywać tatuaże, przygotowane specjalnie na tą akcję, znane tatuatorki i tatuatoży. Oprócz Judyty, tatuować będzie Joanna Zielinska, Darek Doktór, Mateusz Wojtak.
Poza tatuowaniem odbędzie się bazarek, na który fanty przekazały wspaniałe osoby z całego kraju, artystki/artyści, zespoły muzyczne...  a dochód z całego wydarzenia zostanie przekazany na naszą Fundację.
Bardzo dziękujęmy za tą inicjatywę!

Dlaczego tatuaż?
Jak mówi Judyta: "Dlatego, ponieważ zauważyłam, że duża część tych kobiet, która zwierza się mi podczas tatuowania robi ten tatuaż nie bez powodu... Jest on symbolicznym zerwaniem z bardzo trudną i zwykle pełną przemocy (fizycznej, psychicznej i symbolicznej) przeszłością.
Czasem jest to dla nich moment zaczęcia nowego etapu w życiu. Powody są tak liczne i różne jak kobiety z którymi rozmawiałam i które mnie zainspirowaly do zorganizowania tego wydarzenia..."

Tatuujemy w domu.
Judyta podkreśla, że: "Nie bez znaczenia jest fakt, że wydarzenie zorganizowane jest w domu, ponieważ ma to podkreślić, że dom ma być miejscem bezpiecznym, ciepłym i przytulnym. Ma być NASZĄ przestrzenią, w ktorej mamy czuć sie przede wszystkim bezpiecznie. Niestety to własnie w domach dochodzi najczęściej do przemocy..."

Akcja odbywa się w ramach 16 Dni Akcji Przeciw Przemocy ze Wzgldu na Płeć. Judyta jak sama napisała, chciałaby wesprzeć działania związane z przeciwdziałaniem przemocy i postanowiła właśnie tą akcją pomóc naszej Fundacji.

Przez cały czas trwania akcji będziemy z Wami. Opowiemy o naszych działaniach, o Akcji 16 Dni, o warsztatach WenDo, jakie prowadzimy. Będzie można z nami porozmawiać, dopytać o wszystko co jest związane z naszą pracą. 

Szczegółowe informacje o wydarzeniu zamieszczane są na bieżąco na facebooku Tatuujemy w obronie praw kobiet.
Akcja odbywa się w domu prywatnym organizatorki, na ul. Piastowskiej 8/9 w Bielsku-Białej w godzinach 10:00-18:00.
Serdecznie zachęcamy do udziału! :)