Krok za krokiem do świata bez przemocy

kontrolujemy /edukujemy / pomagamy

Jesteś tutaj:
  • Relacja z wydarzenia "Tatuujemy w obronie praw kobiet"

Relacja z wydarzenia "Tatuujemy w obronie praw kobiet"

05. 12. 2017

W Bielsku-Białej 2 grudnia odbyła się akcja pod nazwą: Tatuujemy w obronie praw kobiet, z której dochód przeznaczono na działalność naszej Fundacji.Pomysłodawczyni i organizatorka akcji Judyta BlackLine postanowiła zorganizować to wydarzenie, ponieważ jak mówi: "Pomysł na akcję wziął się z rozmów z moimi klientkami. Tatuując codziennie stykam się z kobietami, które często dzielą się ze mną swoimi przeżyciami. Zwykle są to wspomnienia dotyczące przemocy z jaką spotykały się ze strony swoich ojców, partnerów... Ilość tych rozmów zaczęła mnie trochę przytłaczać i postanowiłam zrobić coś w tym kierunku..
Najlepszym rozwiązaniem wydała mi się pomoc lokalnej organizacji, która przeciwdziała przemocy wobec kobiet – Fundacji Pozytywnych Zmian.
Przemoc wobec kobiet to zjawisko bardzo złożone, dotykające różne grupy kobiet i dziewcząt, chcemy w tej akcji zwracać uwagę na jej przejawy w przestrzeni jaką jest własny dom..."

W akcji czynny udział wzięli artystki i artyści tatuażu: Judyta BlackLine, Darek Doktór, Joanna Zielińska, Mateusz Wojtak, usługi piercingowe świadczyła Katarzyna MissVenflon Kwiecień, koszulki i torby techniką szablonową tworzyła Alina Kula, a badziki wyciskała Anna Chęć.

W akcję wciągnęło się kilkadziesiąt osób oddając swoje prace i wytwory różne na bazarek, który cały dzień dzielnie obsługiwała Klaudia Remes . Wspaniałe prace i osoby je ofiarujące możecie obejrzeć na wydarzeniu na facebooku Tatuujemy w obronie praw kobiet- zajrzyjcie, warto zapoznać się z ich mega twórczością.Podczas akcji udało się zebrać prawie 8000 tysięcy, które to pieniądze zostaną przekazane na nasze działania. To dla nas naprawdę bardzo poważny zastrzyk gotówki, który przeznaczymy na działania pomocowe dla kobiet doświadczających przemocy. Nie musimy martwić się przez kilka miesięcy o utrzymanie naszego biura, które nie tylko jest naszym centrum dowodzenia i miejscem spotkań, ale także miejscem gdzie odbywają się bezpłatne porady prawne dla osób doświadczając przemocy czy rozmowy z osobami pierwszego kontaktu, które wesprą i pokierują każdą osobę która będzie potrzebowała wsparcia.
Będziemy informować Was,na co przeznaczamy pieniądze, ale z całą pewnością zostaną wykorzystane najlepiej jak tylko potrafimy, aby wspierać kobiety doświadczające przemocy.

Jeszcze raz wielkie dzięki dla wszystkich! za wkład, pracę, fanty, uczestnictwo i każdy pozytyw włożony w tą akcję.
Szczególne podziękowania oczywiście dla Judyta BlackLine

Razem zrobiliśmy kolejny krok, do świata bez przemocy, nierówności i dyskryminacji!

Dziękujemy Dawidowi Chalimoniuk, za wspaniałe zdjęcia!