Krok za krokiem do świata bez przemocy

kontrolujemy /edukujemy / pomagamy

Dzień Kobiet - czy mamy co świętować?

"Dzień Kobiet - czy mamy co świętować?" jest cyklicznym wydarzeniem, organizowanym przez Fundację Pozytywnych Zmian od 2012 roku, którego ideą jest dyskusja nad aktualną sytuacją kobiet w Polsce i na świecie.

Co roku, w okolicach 8 marca, Międzynarodowego Dnia Kobiet, odbywają się się projekcje filmów, kuratorskie oprowadzanie po wystawach i spotkania z ekspertkami z różnych dziedzin: m.in. z działaczką polityczną, trenerkami, reżyserkami teatralnymi i przedstawicielkami organizacji pozarządowych.

W nazwie wydarzenia zawarte jest nieco prowokacyjne pytanie o faktyczne miejsce kobiet we współczesnym świecie, koszty, jakie płacą i realne możliwości, jakie przed nimi stoją.

Niestety, smutną konstatacją jest ciągła potrzeba zadawania sobie tego pytania - dlatego Fundacja Pozytywnych Zmian wciąż je ponawia.

 

Aktualności: Dzień Kobiet - czy mamy co świętować?

10. 03. 2015

4 edycja za nami

Od początku powstania naszej Fundacji, organizujemy 8 marca wydarzenie z okazji Dnia Kobiet.

05. 03. 2015

"Dzień Kobiet - czy mamy co świętować?" #4

Po raz czwarty organizujemy w Galerii Bielskiej BWA spotkanie z okazji Dnia Kobiet. Tym razem zapraszamy na pokaz filmu dokumentalnego „Szeherezada w Baabda", który jest zapisem pierwszego w historii spektaklu w wykonaniu kobiet osadzonych w arabskim więzieniu.